Motivačný koučing a terapie / konzultácie  online alebo osobne Malacky 

Správny smer – správni ľudia

V živote sa stačí len rozhodnúť. Kam chceme ísť, čo chceme dosiahnuť a určiť si tú hlavnú métu, ku ktorej smerujeme. Všetko ostatné sa potom začne diať v súlade s týmto rozhodnutím.

Našej mysli sa to síce často zdá, že sa nám začali diať akési milé a pozitívne „náhody“, ale v skutočnosti sme si naším rozhodnutím vedome nasmerovali náš život a tie milé a pozitívne veci potom k nemu patria úplne automaticky.

Ak sa naozaj rozhodneme, kam presne v živote ideme, začneme na tej ceste postupne stretať ľudí, ktorí nám pripadajú ako spriaznené duše, rozumejú nám, sú nám blízki. Náhoda? Určite nie. Úplne logicky stretáme ľudí, ktorí sú na tej istej ceste ako my, ktorí kráčajú rovnakým smerom.

Pretože pokiaľ v živote „cestujeme“ do miesta A, určite po ceste nestretneme ľudí, ktorí cestujú do miesta B na úplne inej strane zemegule. Zákonite budeme stretať ľudí, ktorí sa rovnako ako my rozhodli, dali si rovnaký cieľ ako my a je ďaleko väčší predpoklad, že budú aj podobne nastavení ako my.

Ale pokiaľ nevieme, kam vlastne v živote smerujeme, stretáme rôznych ľudí, ktorí sú na tom rovnako, ktorí takisto nevedia, takisto sadajú do pomyselných vlakov len preto, že práve idú okolo a nechajú sa unášať práve tými náhodami.

Potom strácame čas s ľuďmi, ktorí nám nerozumejú, s ktorými sa nevieme vzájomne podporiť a cítiť sa spolu dobre. Keď ani jeden nevie, kam kráča, potom je spoločný život len zmesou akýchsi náhod a nasilu využitých príležitostí, vzájomných možných obviňovaní, nedorozumení, trápení a spoločného bezcieľneho blúdenia.

Pritom si vlastne stačí len ujasniť, kam chceme v tom svojom živote dôjsť. Ostatné sa nám bude diať pre naše dobro a v súlade s naším rozhodnutím.

To, že máme v živote ľudí, s ktorými sa necítime dobre, ešte neznamená, že sú to nesprávni ľudia. Možno len my ideme nesprávnym smerom“

Monika Pišteláková
Jej vášňou je pomáhať ľudom nájsť ich stratenú hodnotu a dôveru vo vlastné schopnosti, a tým ich zbaviť všetkých vzťahových, spoločenských a ďalších závislostí v ich živote. Je osobný kouč a terapeutka, spokojná matka 3 detí, kreatívny človek a slobodná bytosť v jednom. Sprevádza ľudí, ktorí sa rozhodli nájsť samých seba a chcú sa mať úprimne radi. Tých, ktorí sú odhodlaní si svoj život nechať ovládať len svojimi skutočnými pocitmi a želaniami, a tým vytvárať okolo seba láskyplné vzťahy. Viac sa dozviete na >>

Žiaden nový článok vám neunikne!  Zanechajte mi svoj e-mail a budete  informovaný o novinkách na tomto blogu

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů